fbpx

OSPKONIE.pl

Ochotnicza Straż Pożarna w Koniach

"OSP KONIE BOGU NA CHWAŁĘ , BLIŹNIEMU NA RATUNEK"

Artykuły

Pożar Atlantic —>Ćwiczenia

dodano 7 listopada 2012 przez:

07 listopada br. w godzinach 13.00-15.10 nasza jednostka miała wezwanie na ćwiczenia pod kryptonimem „Pożar Magazynu firmy Atlantic w Pniewach” przeprowadzone przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z Grójca.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie współdziałania poszczególnych zastępów ratowniczych oraz doskonalenie kierowania działaniami na poziomie interwencyjnym i taktycznym. Zadania ratownicze prowadzone były w części Biurowej oraz magazynu wysokiego składowania i w hali produkcyjnej.
Podczas ćwiczeń przeprowadzono ewakuację wszystkich pracowników zakładu oraz w dalszej części skoncentrowani się na poszukiwaniu i ewakuacji czterech pracowników poszkodowanych oraz lokalizacji i gaszeniu symulowanego pożaru w części biurowej.
Prowadzenie ćwiczeń zintegrowanych w ocenie strażaków z JRG Grójec skutkuje między innymi coraz lepszym zrozumieniem w czasie wspólnych działań ratowniczych oraz lepszym poziomem prowadzenia działań ratowniczych przez zastęp OSP , a samym strażakom z JRG Grójec pozwala na „doskonalenie rzemiosła ratowniczego”.

W działaniach brały udział:

459[M]26 OSP Konie GBA 3/24 Mercedes

JRG Grójec 451[M]25 GCBA 5/40 Scania

JRG Grójec 451[M] 40 SLRt Renault Mascot

JRG Grójec 451[M] 21 GBA 2/40 STAR MAN

Zdjęcia niebawem zostaną dodane 🙂

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • email

Comments

comments

Tagi:
%d bloggers like this: